TR EN

Oturma Odası Ne Renk Olmalı?

Oturma Odası Ne Renk Olmalı?

Renkler... Onlar olmasa ne yapardık? Anlamlarıyla hayatımızda birçok şeye yön veriyorlar, zevkimizi belirliyorlar.

Renklerin anlamlarını bilmesek de bizi etkiler mi? Evet etkiler. Çünkü bu etkiyi biz hemen fark edemeyiz, uzun bir süre gerektirir. Eğer evimizde, evimizin en çok vakit geçirdiğimiz yeri olan oturma odasında bir değişiklik yapacaksak nasıl bir değişiklik olmalı bu? Hangi renk eve nasıl bir hava verecek? Oturma Odası Ne Renk Olmalı

Renklerin Anlamları

Turuncu: Düşünce gücünüzü geliştirir. Kendinizi güvenle ifade etmenizi sağlar ve size kendinizi genç hissettirir.

Koyu Mavi: Düşüncelerinizi berraklaştırır ve verimliliğinizi arttırır.

Açık Mavi: Size ve evin havasına huzur verir.

Yeşil: Doğanın rengi. Kendinizi fiziksel ve ruhsal açıdan yenilemek, enerjinizi korumak için yeşili tercih edebilirsiniz.

Mor: İnsanları canlandırır ve onlara ilham verir.

Parlak kırmızı: Sizi harekete geçirir ve cesaretlendirir.

Sarı: Odaklanmanızı arttırmaya yardımcı olur.

Pembe: Kalbinizi açar. Pembe insanın kendini duygularını rahatça ifade etmesini sağlar.

Bordo: Bordo tutkudur. Genelde yatak odalarında tercih edilse de, bu rengi de oturma odanıza uygulayabilirsiniz.

Turkuaz: İnsanlara güven verir.

Renklerin anlamını öğrendiniz. Ama bu renkleri sadece duvarınızda uygulamak yanlış olur. Neden bir iki rengi aynı yerde kullanmayasınız? Mor-beyaz-sarı, bordo-beyaz-kırmızı, yeşil-beyaz-sarı gibi, sizin zevkinize ve ruh halinize en uyacak renk kombinasyonlarını seçin. Karar verdiniz mi? O zaman eşyaları buna göre şekillendirin.

Bir Öneri

Doğa ve huzur temalı bir oda yaratmak istiyorsunuz. İnsanlar kendini güvende hissetsin, size açılsın. Ama aynı zamanda insanlar burada daha iyi odaklansın ve verimliliği de artsın. Beyaz renkli, zarif bir avizesi olan bir oda hayal edin. Duvarları, insanlara kendini güvende hissetmesi için turkuaz olsun. Doğa teması içinse bol bol yeşil bitkiler kullanın. Unutmayın, renk sadece duvarda olacak diye bir kural yok.

Bu odanın size huzur vermesi içinse açık mavi halılar kullanın. Verimliliğin artması ve odadaki huzur ortamının kaybolmaması içinse açık mavi tül perde ve onun üzerine koyu mavi fon perde kullanın. Odaklanmayı arttırmak içinse, bu odanın renk uyumuna en çok yakışan ve en dikkat çekici ton olan hardal sarısını öneriyoruz. Ancak bu sadece bizim önerimiz. Siz de kendi odanızı yenilemeye ne dersiniz?

 

Neden Castamo?

Kendi fabrikasında tamamen kişiye özel mobilya tasarımı, Üretici olmanın sunmuş olduğu fiyat avantajı ve satış sonrasında sunduğu güven.

VE DAHA FAZLASI